Zintegrowane środowisko diagnostyki i terapii zaburzeń integracji somatosensorycznej oparte na wirtualnej rzeczywistości, sztucznej inteligencji oraz dedykowanych akcesoriach

Projekt badawczo-rozwojowy dofinansowany ze środków FEPZ.
W ramach projektu badana jest możliwość stworzenia i praktycznego wykorzystania kompleksowego środowiska diagnostyczno-badawczego, skoncentrowanego na stymulacji bodźców i badaniu reakcji pacjenta. System składać się będzie z dwóch dedykowanych urządzeń elektronicznych oraz oprogramowania analitycznego wykorzystującego sztuczną inteligencję, którego zadaniem będzie wsparcie w diagnostyce i leczeniu szerokiego zakresu zaburzeń sensorycznych, w tym kognitywnych i motorycznych. Poza pracami badawczo-rozwojowymi przeprowadzone zostanie badanie kliniczne, walidujące jego skuteczność. Dodatkowo, przeprowadzone zostaną prace rozwojowe i przedwdrożeniowe, umożliwiające przygotowanie elementów systemu do procesu certyfikacji jako wyrób medyczny.

Efektem projektu będzie zintegrowane środowisko diagnostyczno-terapeutyczne, zwalidowane klinicznie. Uzyskana zostanie wiedza na temat praktycznego użycia i skuteczności stworzonych narzędzi w ramach diagnostyki i szerokiego zakresu leczenia zaburzeń sensorycznych. Stworzony i zwalidowany system będzie mógł być wykorzystany w szerokim zakresie zaburzeń neurologicznych i stanie się nową alternatywą dla profilaktyki i leczenia dużej grupy pacjentów.

Wartość projektu : 3 409 831,55 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 2 709 101,90 zł

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie

Grafika